Мета заходу – підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги і профілактичних дій, пов’язаних із цією судинно-мозковою катастрофою – однією з найчастіших причин загибелі та інвалідизації у світі.
У Всесвітній день боротьби з інсультом особливу увагу приділяють запобіганню інсульту, а також тому, як можна розпізнати перші його ознаки. Слід пам’ятати, що від того, – наскільки вчасно можливо встановити згаданий діагноз і надати належну допомогу, залежатиме надалі, чи вдасться врятувати життя пацієнта і те, наскільки повноцінним буде його якість. Одним із вирішальних чинників порятунку є саме перші три години після появи симптомів, якщо ж мине 4-4,5 години, патологічні зміни в мозку будуть уже незворотними.
Інсульт — гостре порушення мозкового кровообігу через раптове припинення кровопостачання частини головного мозку або крововилив у порожнину черепа, що призводить до загибелі мозкової тканини. Наслідком цього, залежно від локалізації ураження, є втрата функцій певних частин тіла, порушення мовлення, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті тощо. Прояви при появі інсульту залежать від частини мозку, яка постраждала.
Зазвичай при інсульті спостерігаються такі симптоми:
Ефективна профілактика інсульту, а саме: ретельний контроль артеріального тиску, дотримання здорового способу життя; адекватна фізична активність; правильне харчування; виключення тютюнопаління; уникання стресів і негативних емоцій, а також вчасне розпізнавання перших ознак інсульту і звернення за кваліфікованою медичною допомогою дає змогу зберегти життя пацієнта та запобігти тяжким наслідкам.
Більше на сайті ГО Експертна спільнота пацієнтів України https://patient-expert.org.ua/