За три роки медреформи фінансування первинної медичної допомоги за принципом «гроші ходять за пацієнтом» не відбулося. Такий висновок можна зробити зі Звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Національній службі, – Рахункова Палата, затверджено рішенням Рахункової палати від 25.05.2021 № 11-3
Більш того, відзначається зростання захворювань, які можна було б вилікувати на рівні первинної допомоги. Про це свідчать результати аудиту.
Як зазначено, НСЗУ в 2018-2020 роках отримала з бюджету понад 38,6 млрд гривень. При цьому МОЗ не забезпечило належного контролю за використанням коштів. Програма медичних гарантій у складі законів про державний бюджет на 2018 рік і 2019 рік не затверджувалася. Законами № 294 і № 1082 дія вимоги щодо затвердження програми медичних гарантій у складі закону про державний бюджет зупинена.. Таким чином, через неналежну організацію роботи МОЗ у 2018– 2020 роках, реалізація державних фінансових гарантії медичного обслуговування населення на рівні первинної медичної допомоги здійснювалася за відсутності цілісного нормативного документа – програми державних гарантій та гарантованого пакета медичних послуг.
Надавачами первинної медичної допомоги за рахунок коштів, отриманих від НСЗУ, сплачувалися штрафи, закуповувалося обладнання, не передбачене Примірним табелем № 148 для оснащення закладів первинної медичної допомоги, а також легкові автомобілі (Toyota Corolla, Volkswagen Polo sedan, Renault Dokker Authentigue, Nissan X-Trail) та мобільні телефони (Nokia 2.3.2/32 Charcoal, Nokia 2.3.2/32 Green). Загалом на це використано 4407,7 тис. гривень.