Відповідний меморандум для впровадження пілоту підписано та оприлюднено у Міністерстві охорони здоров’я України. За оцінками МОЗ щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями. Пілотний проект з фармакологічного страхування – це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет за рахунок добровільного медичного страхування.
Фармакологічне страхування запускається в наступних містах України: Рівне, Суми, Запоріжжя, Одеса, Харків, Київ.
Як це саме буде працювати
Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується державою, тому саме завдяки впровадженню добровільного страхування можна буде отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування.
Для того, щоб взяти участь у проекті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення їй ліків, що не входять до програми «Доступні ліки». Щоб отримати ліки за страховим полісом у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки.
Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.
Також, з 1 жовтня програма “Доступні ліки” розширилася. Тепер до програми реімбурсації включено 466 лікарські засоби для лікування серцево-судинних хвороб, діабету, профілактики інсультів та інфарктів, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки та поведінки.
Цього року в програмі Доступні ліки вже компенсовано 963 мільйони гривень за отримані громадянами препарати. На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” у 2022 році заплановано 4,6 млрд грн. Загалом бюджет програми реімбурсації збільшиться на 1,8 млрд грн.
Запрошуємо до телеграм-каналу – «Експертна спільнота пацієнтів України». Матеріали публікуватимуться українською, російською та англійською мовами. Expert community of patients of Ukraine. Доєднатися до нас у телеграм-каналі – https://t.me/Expert_patient